Yazın Araç Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yazın Araç Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yazın Araç Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Temmuz 16, 2021
  • 0 Yorum

Yaz mevsimi gelince herkes yolculuk yapmak ister. Tatile gitmek, dinlenmek, gezip dolaşmak hemen hemen herkesin en büyük isteklerinden biri haline gelir. Araç kullanmak ise her mevsim özen isteyen bir aktivite olarak akıllara kazınmış durumdadır. Genelde uzun seyahatlerin seçildiği yaz aylarında gün ışığından daha çok faydalanmak istenebilir. Peki yaz mevsiminde araç kullanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? İşte detaylar…

Araç İçi Belli Bir Isıda Isıtılmalı

Her daim aracınızın içini belirli bir ısıda tutmaya önem verin. Araç klimasını sizi konforsuz hissettirmeyecek bir ayarda tutmaya da dikkat edin. Böylece harika bir Yaz yolculuğu geçirebilirsiniz. Unutmayın ki bir arabanın çok sıcak da çok soğuk da olmaması gerekiyor. Her şey normal kararında iyidir.

Güneş Gözlüğü Kullanın

Aşırı derecede gelen güneş ışığından ötürü görüş kaybı yaşanabilir. Bu yüzden muhakkak bir güneş gözlüğü edinin. Güneş gözlüğünüzün kaliteli bir markadan olmasına ise her zaman için dikkat edin. Göz sağlığınızı önemseyin. İyi bir gözlük yolu daha iyi görmenizi sağlayacaktır.

Acil İhtiyaçlar Her Zaman Arabada Olmalıdır

Maske, çöp poşeti, kolonya, kağıt mendil, ıslak mendil, kağıt havlu ve güneş kremi gibi birçok şey aracınızda özellikle Yaz mevsiminde yer almalıdır. Bu tür eşyalara ne zaman ihtiyaç duyacağınız ise sahiden hiç mi hiç belli olmaz. Her zaman temkinli davranın.

Mola Vermeyi Unutmayın

Sağlıklı bir biçimde araç sürebilmeye devam etmek için kesinlikle belirli aralıklarla mola vermeniz gerekmektedir. 150 ila 200 kilometrede bir mola verin. Böylece kaza yapma riskiniz de bir anda düşecek demektir. Sağlıklı bir yolculuk için düzenli mola vermek şart olmaktadır.

Rahat Bir Ayakkabı Tercih Etmeniz Gerekiyor

Araba kullanırken kişinin rahat olması ilk kuraldır. Rahat etmenin ilk adımı da iyi bir ayakkabı ile olur. Her zaman için kendinizi en konforlu hissettiğiniz ayakkabınız hangisiyse yola çıkarken o ayakkabıyı giymeye özen gösterin. Rahat edeceğinizi düşünüyorsanız terlik ve sandalet gibi şeyler giyebilirsiniz. Ayaklarınız hava alır ve kendinizi daha rahat hissetmeye başlarsınız.