1902 yılında temelleri atılan Arkas Holding’in ana iş kolları acentelik hizmetleri ve liman hizmetleri ile birlikte deniz, kara, demiryolu ve hava taşımacılığını entegre ederek sunduğu lojistik hizmetlerdir. Bunun yanında gemilere yakıt ikmalinden sigorta hizmetlerine, bilgi sistemleri ve turizme kadar birçok farklı sektörde faaliyet göstermektedir. Merkezi İzmir’de bulunan Arkas, 66 şirketi ile 8300 kişiye istihdam sağlayan uluslararası bir holding şirketidir. Arkas Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş. Arkas Holding bünyesinde 2006 yılında kurulmuştur. Arkas Otomotiv Türkiye’nin otomotiv sektöründeki çok markalı bayi grubudur.

Türkiye’deki alışılagelmiş bayilik yapısının dışında çok markalı, farklı bir yapıyla, müşterilerinin ve sektörün beklentilerine modern, yenilikçi, güvenilir bir şekilde karşılık verme amacında olan Arkas Otomotiv, her koşulda müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir yaklaşım benimsemiştir. Arkas Otomotiv’in 4 ana faaliyet alanı mevcuttur:

  1. Satış
  2. Satış Sonrası Hizmetler (Servis, Yedek Parça, Aksesuar Satışı )
  3. Otomotivle ilgili finansman hizmetleri
  4. İkinci el otomobil ticareti

Ford, Opel, Volvo, Citröen, Peugeot, Maserati, Alfa Romeo, Jeep, MG, Suzuki, Maxus ve Subaru marka otomobil ve hafif ticari araç satış ve servis faaliyetlerini yürüten Arkas Otomotiv şu an için Ankara, Bursa, İstanbul ve İzmir’deki satış ve servis noktalarında hizmet vermektir.

Arkas Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş. bir Arkas Holding kuruluşudur.