CITROËN AMI

ÇOK FARKLI

Yeni nesil mobilite çözümü Citroën AMI, otomobil görünümünün evrimine aralıksız katkıda bulunan Citroën’in mirasını taşıyor.

SON DERECE KOMPAKT

2.41m uzunluğu, 1.39m genişliği ve 1.52m yüksekliği ile %100 Elektrikli AMI son derece kompakt boyutlara sahip ve bir park alanının sadece yarısını kaplıyor.

SIFIR KARBON EMİSYONU, SIFIR GÜRÜLTÜ

%100 elektrikli sürüş modu ile çevreye saygılı Citroën AMI kısıtlamalar olmadan kolayca şehir merkezlerine girebiliyor.

Bugünün ve yarının kent problemlerine yanıt veren yeni bir mobilite çözümü. %100 elektrikli teknolojisi Citroën AMI’ye kullanıcıların konforu ve huzuru için tamamen sessiz bir sürüş imkanı sağlıyor.

GÜVENLİK

AMI eksiksiz bir stabilite sağlayan yol tutuşuyla güvenli bir yolculuk sunuyor. İki kapısı ve kapalı yolcu bölmesiyle, düşme riski olmadan 2 veya 3 tekerlekli araçlardan daha fazla koruma sağlıyor.

KABİN KONFORU

Citroën AMI, kapalı ve ısıtmalı kabiniyle huzur içinde bir sürüş güvencesi veriyor. Yolcu ve sürücü yanyana yerşeltirilmiş iki simetrik koltuk ile hareketleri sınırlanmadan geniş bir mekandan faydalanıyor.

AYDINLIK

Citroën AMI, panoramik cam tavanıyla yarattığı aydınlık iç mekan hissini, geniş ön, yan ve arka camlarla güçlendiriyor. Geniş camlı yüzeyler sürücü ve yolcuya mükemmel bir görüş sağlıyor.

STANDART PRİZDE ÜÇ SAATTE %100 ŞARJ

Citroen AMI’yi şarj etmek için yolcu kapısının içinde bulunan entegre kabloyu, tıpkı bir telefon veya bilgisayar gibi standart ev tipi prize (220V) takmak yeterli. Sadece 3 saat içinde %100 şarj olabilen Citroën AMI ile özel şarj istasyonu ihtiyacı da son buluyor.,

ŞARJ ÇÖZÜMLERİ

Standart ev tipi priz haricinde (220V), AMI aynı zamanda aksesuar olarak mevcut adaptörle halka açık şarj istasyonlarında veya wallbox ile şarj edilebilir.

75 KM MENZİL

Citroen AMI kısa, günlük kullanımlara uygun olan 75 km menzil sunuyor. Menzili, her gün katedilen ortalama mesafenin çok daha üzerinde ve sizi bir toplantıya, iş yerinize veya arkadaşlarınızla bir akşam yemeğine rahatlıkla götürebilir.

EĞİTİM VİDEOLARI