Arkas Otomotiv, son 12 ayda 13 bin 555 otomotiv satışı yaptı.

 

Türkiye’nin en büyük çok markalı bayi organizasyonu olan Arkas Otomotiv, son 12 ayda 11.745 sıfır, 1.810 adet ikinci el araç satışıyla pazar payını 1,40’a çıkardı.

 

Bugün Ankara, Bursa, Denizli, İstanbul ve İzmir’de 16 lokasyonda bulunan toplam 23 satış ve servis noktasında binek otomobil sınıfında Citroën, Chevrolet, Ford, Mazda, Opel, Peugeot ve Volvo olmak üzere 7 farklı markayı temsil ederken ağır ticari sınıfından Renault Trucks’ı temsil eden Arkas Otomotiv, sektörde büyüme hedefini sürdürüyor.

 

Arkas Otomotiv ve Volcar Genel Müdürü Önder Cider; “2010 yılında pazar payımızı yüzde 1,40’a ulaştırmayı hedeflemiştik ve bunu başardık. 5 yıllık planımız çerçevesinde belirlediğimiz 2,50 pazar payına ulaşma hedefimizin vadesini 3 yıla indirdik. Bu yıl Ankara yeni bir lokasyonda açacağımız 6 satış ve servis noktası ile pazar payımızı hedeflediğimizden daha hızlı yükselteceğiz.” dedi. “Her markada büyüyoruz. Verimlilik esasıyla son 12 ayda ilave yatırım yapmadan büyüdük. Volvo ve Citroen binek araç satışında birinci sıradayız. Türkiye’de satılan Volvo araçların yüzde ellisini Arkas Otomotiv ve Volcar olarak biz satıyoruz. Peugeot markasında pazar payımızı 1 puan artırdık.” diye ekledi. 

 

Teknoloji altyapısına önemli oranda yatırım yapıyoruz

Bu yıl odaklandığımız yatırım başlılarından biri teknoloji. Projelerimizden biri kişiye özel mikro siteler hazırlanması. Aracının bakım hikayesi, servis takip sistemi, kampanya haberleri gibi bilgilerin güncel olarak yer alacağı mikro siteler müşteri hizmetlerinde şeffaflık ilkemizi destekliyor.

 

Blackberry ve IPhone gibi çağımızın ileri teknolojik iletişim araçlarında özel Arkas Otomotiv Application hazırlıyoruz. Müşterilerimizin zamanın çok kıymetli olduğu günümüzde teknolojinin getirdiklerinden yararlanmasını sağlayarak hız kazandıracağız.

 

Otomotiv perakendeciliğinde örnek teşkil edeceğiz

Türkiye’nin en büyük AVM’si olacak Nata Vega AVM’de Arkas Otomotiv ve Volcar olarak 18 bin metrekarelik kapalı alana sahip bir cazibe merkezi yapacağız. Burada tüm iş süreçlerini yeniden tasarlıyor, müşterilerin davranış alışkanlıklarını değiştirecek farklılıklar yaratmaya çalışıyoruz. Başlangıçta 150 kişilik bir ekiple hizmet vereceğiz. Bu lokasyonla birlikte Türkiye çapında toplam 600 kişiye istihdam sağlıyor olacağız.  Ankara’da birden fazla marka ile hizmet vermek hedefiyle bir yıldır bu yatırım üzerinde çalışıyoruz. Sadece satış değil, satış sonrası hizmet

 

Ayda 1,5 milyon ziyaretçisi olması beklenen alışveriş merkezindeki lokasyonumuzda 2 tanesi yeni olmak üzere toplam 6 marka ile hizmet vereceğiz. Bu yeni markanın bir tanesi mass production bir marka, diğeri ise Premium segmente yönelik bir marka.

 

Arkas Otomotiv Hakkında

Arkas Otomotiv Ankara, Bursa, Denizli, İstanbul ve İzmir’deki 23 yetkili bayisinde 8 farklı markanın (Citroën, Chevrolet, Ford, Mazda, Opel, Peugeot, Renault Trucks ve Volvo) satış ve satış sonrası hizmet faaliyetlerini yürütüyor. Kiralama, sigorta, otomobil koruma (car care) sistemleri ve araç finansı konusunda da çözümler sunan Arkas Otomotiv, sektörün ve

müşterilerinin yeni beklentilerine, uygun ve güvenilir bir şekilde karşılık vermek, pazarda farklılık yaratmak ve rekabet avantajı sağlamak amacıyla hizmet veriyor.